Ok

Lobe Malerfirma ApS påtager sig enhver maleropgave, uanset omfang, ude som inde. 

 

Vi har aldrig haft stort fokus på markedsføring, og lever i stedet af at levere et godt stykke malerarbejde. Vores kundekreds består af en lang række faste kunder, som har anbefalet os videre til de næste kunder. Vores kunder kan stole på os.

NOMINERET TIL FINALIST - ÅRETS HÅNDVÆRKER (MALER) 2017, 2018 OG 2019 OG ÅRETS ARBEJDSMILJØ 2018

Lobe Malerfirma er blevet nomineret til Årets maler for tredje år i træk. Og ikke nok med det - Lobe Malerfirma er også blevet nomineret til årets arbejdsmiljø-virksomhed.

Vi er meget stolte af for tredje år i træk at blive nomineret til Årets Malerfirma i kategorien +5 medarbejdere. Vi arbejder dagligt fokuseret på at bruge redskaber og værnemidler, som beskytter ikke mindst os selv og indeklimaet ude hos kunderne. 

Firmaet består i dag af et team af faglærte malere, der udfører alle former for malerarbejde med et resultat af høj kvalitet. Derudover tilbyder vi professionel rådgivning, projektering og et stort netværk af kvalitetsbevidste håndværkere.

Hos Lobe Malerfirma ApS har vi mange tilbagevendende kunder. Kunder som kalder Lobe Malerfirma deres fortrukne malerfirma. Det er vi naturligvis meget stole af. Søger du en professionel maler, kan du derfor regne med Lobe Malerfirma.

Vi holder til i Gentofte, og har siden efteråret 2013 haft kontor og lager på Gentoftegade 95. Vi kører dagligt i Gentofte, Charlottenlund, Hellerup, Klampenborg, Holte, Lyngby, samt København og omegn.

 
 
Profil.jpeg
 

Patrik Lobe
Ejer, Direktør
E-mail: patrik@lobemalerfirma.dk

 

 
IMG_1175.jpeg

Martin Larsen
Formand, malersvend
E-mail: martin@lobemalerfirma.dk

DSC_2946_1.jpg

Andreas Siggaard
Malersvend
E-mail: andreas@lobemalerfirma.dk

DSC_2933_1.jpg

Alexander Hjelesen
Malersvend
E-mail: alexander@lobemalerfirma.dk

DSC_2899_1.jpg

Katrine Madsen
Malerlærling
E-mail: katrine@lobemalerfirma.dk

DSC_4377_1.jpg

Christina Nielsen
Malerlærling
E-mail: christina@lobemalerfirma.dk

 

Kontakt os for et uforpligtende tilbud

Malersvend

Kunne du tænke dig at være en del af vores professionelle team

 

Vi kigger på følgende kvalifikationer

  • Udlært malersvend

  • Kørekort

  • Kvalitetsbevidst

  • Mødestabil

  • Smilende og imødekommende


Send os gerne din ansøgning