Ok

Lobe Malerfirma ApS påtager sig enhver opgave, uanset omfang, ude som inde. 

 

Vi har aldrig haft stort fokus på markedsføring, og lever i stedet af at levere et godt stykke arbejde. Vores kundekreds består af en lang række faste kunder, som har anbefalet os videre til de næste kunder. Vores kunder kan stole på os.

Firmaet består i dag af et team af faglærte malere, der udfører alle former for malerarbejde med et resultat af høj kvalitet. Derudover tilbyder vi professionel rådgivning, projektering og et stort netværk af kvalitetsbevidste håndværkere.

Vi løser opgaver for både private såvel som erhverv - herunder boligforeninger, ejendomsmæglere og som konsulent for bl.a. advokatfirmaer.

Vi holder til i Gentofte, og har siden efteråret 2013 haft kontor og lager på Gentoftegade 95. Vi kører dagligt i både Gentofte samt København og omegn.

 
 
Profil.jpeg
 

Patrik Lobe
Ejer, Direktør
E-mail: patrik@lobemalerfirma.dk

 

 
DSC_2955_1.jpg
 

Sune Fuchs
Salg og marketing
E-mail: sune@lobemalerfirma.dk

 
billede-kommer-snart.png
 

Martin Larsen
Formand, malersvend
E-mail: martin@lobemalerfirma.dk

 
DSC_2946_1.jpg
 

Andreas Siggaard
Malersvend
E-mail: andreas@lobemalerfirma.dk

 
DSC_2933_1.jpg
 

Alexander Hjelesen
Malersvend
E-mail: alexander@lobemalerfirma.dk

 
DSC_2899_1.jpg
 

Katrine Madsen
Malerlærling
E-mail: katrine@lobemalerfirma.dk

 
billede-kommer-snart.png
 

Christina Nielsen
Malerlærling
E-mail: christina@lobemalerfirma.dk


Kontakt os for et uforpligtende tilbud

Malersvend

Vær en del af vores professionelle team

 

kvalifikationer

  • Udlært malersvend
  • Kørekort
  • Kvalitetsbevidst
  • Mødestabil
  • Smilende og imødekommende

Ansøg i dag